„Doprava je plynulá, řidiči osobních aut nacházejí trasy bez problémů. Na parkovišti na uzavřené dálnici D1 stojí asi stovka autobusů,“ uvedl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Většina lidí totiž jezdí do areálu letiště linkovými autobusy C a P. „Překvapilo mě, že stovky lidí jdou i pěšky z Evropské ulice,“ doplnila mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Na brněnském hlavním nádraží je v brzkých ranních hodinách velmi živo. Lidé přijíždí z brněnských částí nočními rozjezdy, které jsou plné. „Lidé se hlasitě zdraví. Doprava je ale stoprocentně organizovaná. Na čtvrté koleji lidé nasedají do linkových autobusů, které teď jezdí každou minutu,“ popsala dění v centru Brna redaktorka Deníku. Přijíždí spousta poutníků ze Slovenska. „Z bočního vchodu nádraží se vyhrnuly stovky lidí a jdou na autobus,“ uvedla dále redaktorka.

Na hlavním nádraží se kolemjdoucí snaží oslovit skupinka věřících se žlutým transparentem, na kterém stojí „Kristus je jediná cesta, uctívejte papeže“.

V areálu letiště o šesté hodině začal předprogram pro věřící. Obří kotva v ranním šeru modře svítí, stejně jako baldachýn, na kterém o desáté hodině začne papežova mše. Letiště se čím dál tím víc plní návštěvníky. "Jsem v sektoru B8 a odhadl bych, že už je zaplněný zhruba z poloviny," upřesnil Brňan Stanislav Kadlčík.