Hlavní vstup bude z Bratislavské ulice, kde vznikne příjezdová cesta a parkoviště. „Nad ním vyroste pódium s kompletním zázemím a toaletami, taneční plac a zelená plocha. Terén se tu svažuje, takže jej využijeme a vytvoříme tu takové zatravněné terasy," přiblížil místostarosta Josef Horák.

Po obou stranách areálu povedou dvě cesty a zatím budou končit u schodiště do společenského domu, aby byl přístup k vnitřním toaletám. „Tím prozatím investice končí, samotný společenský dům zatím není na pořadu dne,“ uvedl Horák.

Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích: Neotřelý program i mandlové speciality
Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích: Neotřelý program i mandlové speciality

Náklady na stavbu přesahují pětadvacet milionů korun. Město je zaplatí ze svého rozpočtu. „Bohužel se nám nepodařilo najít vhodnou dotaci, ale spoléháme na to, že část peněz se nám podaří pokrýt dílčími projekty. Třeba na ozelenění,“ věřil místostarosta.

Výstavba amfiteátru je první etapa z velkého projektu na obnovu společenského domu. Projektová dokumentace počítá s kompletní rekonstrukcí a modernizací hlavního sálu, prostor M-klubu i přilehlé hospody. Kdy se dostane na další části, zatím není jasné.

Vybavení ordinace podpoří město. Ilustrační snímek.
Hustopeče vyhlíží novou zubařku. Do ordinace jí chtějí koupit potřebné křeslo

Důvodem odkladu jsou vysoké náklady, které se pohybují okolo sto milionů korun. „Třeba se nám podaří získat dotaci. Máme platné stavební povolení, které se bude prodlužovat. Naši nástupci budou mít případně nachystaný projekt," řekla Deníku starostka Hana Potměšilová. Přednost podle ní nyní dostane spíše stavba čistírny odpadních vod za zhruba sto milionů korun.

Před několika lety Hustopečští udělali alespoň dílčí rekonstrukci společenského domu. „Opravili jsme toalety, udělali jsme nové zázemí s kuchyňkou," zmínila Potměšilová.