Národní vinařské centrum, které Salon vín provozuje, eviduje statistiky pouze u placených degustačních programů. „Lidé k nám mohou přijít i bez degustace, koupit si víno nebo jako doprovod," nastínil ředitel centra Pavel Krška.

V letošním roce od února do října navštívilo Salon vín už sedmnáct a půl tisíce turistů, zatímco loni za celý rok jich bylo o pět tisíc méně. „Jsme rádi, že návštěvnost Salonu vín atakuje historicky rekordní čísla. Vrací se nám naši tradiční zákazníci a navíc k nám míří spousta nových zájemců o moravská a česká vína," komentoval Krška.

Kamil Prokeš z Velkých Němčic na Břeclavsku se stal už potřetí Sommelierem roku
Na vzestupu jsou šumivá vína, říká sommeliérská legenda z Velkých Němčic

Návštěvnost Salonu vín se tak vrací do předcovidových let. Například v roce 2019 evidovali ve sklepení valtického zámku 22 200 turistů. „Sice se ještě nepodařilo obnovit počty návštěvníků z Asie, zejména Jižní Koreje, ale sledujeme nárůst návštěvníků od našich sousedů, především z Polska a Slovenska,“ sdělil Krška.

Přiznal, že za doby plného covidu zmizeli turisté z Asie ze Salonu vín úplně. „Postupně se už ale vrací. Individuální návštěvníci k nám jezdí z celého světa," podotkl Krška.