Hlavní hudební program přesunuli pořadatelé vzhledem k očekávanému vysokému počtu lidí z obvyklého místa, kterému říkají „náměstíčko", na louku v blízkosti nové recepce. „Vznikne tam obří pódium se zázemím. Chybět nebudou stánky s občerstvením, zastřešení ani místa pro posezení," uvedla Marcela Čáslavová, která se stará o marketing a propagaci Merkuru.

O zahájení se v pátek postará kapela Borra ze slovenské Nitry. Hrát začnou od sedmnácti hodin.

Na pódiu jej pak vystřídají Support Lesbiens, Rybičky 48, Arakain, Walda gang a o pomyslnou tečku za prvním dnem festivalu se postará rovněž slovenská kapela Polemic.

Při sobotním zahájení od půl druhé odpoledne nebudou chybět ani taneční vystoupení. Postarají se o něj Mažoretky z Pohořelic a Funny Angels. Dále se představí Jarabáček a skupina Shake-up.

Od patnácti hodin opět naladí struny kapely. Kromě Pavla Callty zamíří do Pasohlávek i Ruda z Ostravy, Katapulti, Richard Müller a také slovenská Tublatanka v čele s Maťom Ďurindom.

Po dobu hudebních vystoupení nebude zcela mimo dění ani „náměstíčko". Přivítá například cimbálovou muziku Slovácko nebo lidového vypravěče a zpěváka Frantu Uhra z Lanžhota.

Další část nabitého programu bude také na pláži u Velké laguny. „Tam budou programy především pro děti," doplnila Čáslavová.

Mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou se nejmladší návštěvníci mohou těšit na různé dílničky a soutěže.

Ve stejnou dobu bude pohádkové odpoledne s Komedianty na káře, kteří předvedou své žonglérské umění a o zábavu se postarají také rytíři s šermířským vystoupením.

hudební programPátek 8. května:
Borra (17.00), Support Lesbiens (18.30), Rybičky 48 (20.00), Arakain (21.30), Walda gang (23.00), Polemic (00.30)
Sobota 9. května:
Smola a Hrušky (15.00), Pavel Callta, Ruda z Ostravy (16.30), Jaroslav Uhlíř s kapelou (18.00), Katapult (19.30), Richard Müller (21.15), Tublatanka (22.45), Zoči Voči (00.30)