„Ve středeční volbě jsem získal šest hlasů, já jsem se zdržel. Pro místostarostku Dmitrievovou hlasovali čtyři zastupitelé, jeden byl proti a dva se zdrželi,“ vyjmenoval výsledek jednání staronový starosta Bohumil Ott.

Ten zároveň doufal, že teď už se situace v obci zklidní a začne se pracovat. Kvůli opakování voleb totiž Dobré Pole ještě nemá rozpočet na letošní rok. A tamní obyvatelé si tak museli počkat například na opravy Obecního domu nebo čistírny odpadních vod.

„Doufám, že další zastupitelstvo, kde rozpočet schválíme, bude už na konci května. Máme dostat tři dotace a je potřeba opravit čističku. Tím bychom mohli do budoucna ušetřit energie,“ nastínil nejbližší plány starosta.

S tím, že už by měl být v obci klid, souhlasí i Libuše Matýzková z KDU–ČSL, jejíž strana po podzimní rezignaci všech svých členů na kandidátce stála za novými volbami. Tentokrát ale místo tří zastupitelů mají pouze dva.

„Jsme smíření s tím, že jsme získali jen dva hlasy. Bylo to i celkem jasné, protože se proti nám před volbami vedla štvavá kampaň. Navíc zneužili pravomoc obce ke zviditelnění. Ale teď by se mělo začít normálně pracovat, takže chceme klid a zakopat válečnou sekeru,“ neskrývala snahu začít spolupracovat Matýzková.

Ta by také byla ráda, kdyby se mohla více zapojit do činnosti obce. „Chtěla bych se více realizovat, více obci pomáhat. Ale bohužel mi svazují ruce, což mě mrzí,“ uvedla.

„Jsem rád, že dál budu s místostarostkou spolupracovat. Za ty čtyři roky jsme se sehráli a výsledky jsme měli dobré,“ netajil se Ott s tím, že dubnové volby jasně ukázaly, že lidé v obci oproti tvrzení KDU–ČSL nechtěli změnu.

Co se týče spolupráce, té se vůbec nebrání. Naopak prý bude rád, když se všichni členové zastupitelstva do činnosti obce aktivně zapojí.

„Zastupitelstvo je od toho, aby pracovalo jako jeden muž. Je ale nutné, aby všichni členové věděli o tom, co se chystá. Také je důležité, abychom o všem rozhodovali spolu, ne aby to byla akce jednoho člověka. Každý nápad vítáme, nikdo nebude nikomu bránit,“ byl starosta přesvědčený.

Radost z vyřešení situace má i Petr Svoboda, který se do Dobrého Pole přistěhoval teprve před tři čtvrtě rokem. „Nečekal jsem, že tady jsou takové hádky a dvě strany si vyřizují účty. Ale jsem rád, že se to vyřešilo a obec bude dál fungovat,“ usmíval se.

Vedení obce:

Starosta: Bohumil Ott (SNK – Pro rozvoj a obnovu obce)
Místostarostka: Jana Dmitrievová (SNK – Za hezčí obec)
Zastupitelé: Libuše Matýzková, Josef Sivera (oba KDU–ČSL), Richard Křižan (SNK – Pro rozvoj a obnovu obce), Marie Siverová (SNK – Občané pro Dobré Pole), Ivanka Vavrušová (SNK – Za hezčí obec)