Organizátoři ze starobřeclavského slováckého krúžku přichystali návštěvníkům také soutěž v pojídání meruňkových knedlíků, špaget a samozřejmě pití zlatavého moku.
„Jsme nadšeni z toho, kolik lidí si udělalo čas a přišlo se k nám pobavit. Odhaduji, že jich tady bylo tak pět stovek,“ pochvaloval si jeden z hlavních pořadatelů Dušan Fikr.

Největšímu zájmu se těšila soutěž v rychlosti pití piva. Bleskově zkonzumovat půllitr nejoblíbenějšího tuzemského nápoje si vyzkoušeli jak muži, tak ženy. Prostor k vyniknutí dostaly také děti. Ty bojovaly o hodnotné ceny v pojídání špaget.
Oproti minulému premiérovému ročníku byla akce, co se výběru pivních značek týče, skromnější. „Minule jsme měli deset druhů piva. Letos jen osm, nicméně jsme ho zase měli dostatek. Takže jsme mohli uspokojit daleko více lidí,“ vysvětloval Fikr, který po celé sobotní odpoledne bavil přihlížející coby moderátor svým osobitým humorem.

Ten, kdo zavítal na Slavnosti piva a kvašáků s cílem ochutnat klasické produkty českých sládků, měl smůlu. U dvou výčepů byla k dispozici pouze vícestupňová piva. Pro největší gurmány byla připravena dokonce osmnáctka.
„Nebylo samozřejmě záměrem lidi opíjet. Obyčejnou desítku jsem tu neměli, protože jsme čepovali vzácná, a tudíž vícestupňová piva. Musím ale přiznat, že jsem ochutnal jednu patnáctku a osmnáctku a byla to docela síla,“ zhodnotil Fikr.