Psí hřiště lidé vybrali předloni jako vítězný projekt v participativním rozpočtu. Město do něj investuje dvě stě tisíc korun.

Parčík pro psy bude brzy sloužit zájemcům ve Staré Břeclavi. „Při výběru prvků jsme dali na rady pejskařů a nešli cestou plastu ani kovu, který v létě pálí a v zimě studí,“ vysvětlil místostarosta města Petr Vlasák.

Jak poukázal, firma, která má za sebou tvorbu několika psích parků a hřišť, doplnila prostor i o dva psí pisoáry. „To bude mnohým lidem znít vtipně, nicméně v porovnání se zničenými stromy, fasádami domů nebo sloupy veřejného osvětlení jde o efektivní řešení běžné potřeby psů ve městě,“ komentoval Vlasák.

Fotogalerie: agility v sedleci

Prostor je ještě nezbytné doplnit o mobiliář a dokončují se terénní úpravy. „Na konci dubna bude hřiště zájemcům slavnostně otevřeno. Těšit se mohou i na ukázku agility sportu. Přesný termín brzy upřesníme,“ sdělila mluvčí města Ivana Solaříková.

Doplnila, že město přivítá i pro příští rok nápady pro vylepšení od jeho obyvatel. Na projekty navržené lidmi vyčlení tři sta tisíc korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Odpočinek pro mandloně v Hustopečích. Nechoďte tam, vzkázali zástupci města

Mandloňový sad láká k procházkám i k focení. | Video: Deník/Magdaléna Blažková