Má ale háček. Ve školním roce se veřejnosti otevírá až o půl čtvrté odpoledne. Maminky batolat marně volají po dopoledním provozu.
„Určitě bychom uvítali časnější otvírání. Syn se po odpoledním spaní vzbudí a už by chtěl jít na hřiště. Musíme ale čekat, až otevřou. Někdy bychom šli i dopoledne. To nejde,“ popsala maminka dvouapůlročního chlapečka Miroslava Frolichová. Dopolední procházky řeší, jak se dá. „Tady se dá akorát do lesa.

Nebo jezdíme do města a do Staré Břeclavi. Občas taky ke kamarádům, kteří mají rodinný dům, kde můžou děti běhat po dvoře,“ dodala Frolichová.
Stejný problém řeší i další obyvatelka sídliště Eliška Kocourková. „Jediné další hřiště je až v Charvátské. Ve školním roce je ta otevírací doba opravdu na houby,“ přiznala žena na mateřské dovolené.

Na břeclavské radnici o problému vědí. Nemůžou s ním ale mnoho dělat. „Hřiště Na Valtické je jediné, které nespravujeme. Stará se o ně základní škola. Je ovšem pravda, že stížnosti rodičů na otevírací dobu se objevují,“ uvedl vedoucí odboru vnitřních věcí Zdeněk Opálka.

Zástupkyně ředitelky školy Na Valtické Marta Zajíčková přiznala, že požadavky na dřívější zpřístupnění hřiště zaznamenala. „Bohužel, rodiče musejí respektovat, že hřiště je především školní. Z bezpečnostních důvodů není dobré, když se malé děti batolí třeba po doskočišti, zrovna když žáci skáčou do dálky. Mezi druhou a třetí odpoledne zase dětské hřiště využívají děti ze školní družiny, přičemž těch máme ve dvou odděleních po třiceti,“ vysvětlila zástupkyně.
Školník, který je zároveň správcem hřiště, se podle Zajíčkové snaží rodičům pomoci alespoň tak, že když to jde, otevře hřiště o půl hodiny dřív.