Proč to neudělali přes letní prázdniny? Tato otázka napadá mnohé rodiče, kteří vozí své děti do centra Břeclavi. Na ulici Křížkovského, kterou mnozí využívali k zastavení, se totiž před dvěma týdny pustili do opravy silnice.

A nastal chaos. „Ráno cestou do práce tam vozím dceru do mateřské školy. Je to sice vedlejší a zdánlivě klidná silnice, ale problém je v tom, že jsou na ní závislé hned čtyři školní instituce z okolí. A hlavně rodiče, kteří tam denně své děti právě teď v chladnějším počasí vozí. Navíc je to u rušné Sovadinovy ulice, kde se nedá moc dobře zastavit, takže tam bývá teď po ránu docela chaos," popsal Břeclavan Petr Vlasák.

Problémy potvrzuje i město. „Minulý týden už se ke mně dostalo pár stížností od lidí. Dali jsme podnět městské policii, aby zajistili parkování v Sovadinově ulici. Už by se to mělo řešit," ujistil Milan Uher z odboru rozvoje a správy Městského úřadu Břeclav.

Jak vysvětlil, na radnici plánovali opravy až příští rok, nakonec se však rozhodli je zvládnout ještě letos. „Bylo to narychlo, protože se nám uvolnily nějaké peníze," argumentoval Uher s tím, že rekonstrukce silnice má být hotová do konce prosince.

Podle vedoucího břeclavského dopravního inspektorátu Jiřího Macha zatím v místě nedošlo k žádným vážnějším problémům. „Hlavně apelujeme na řidiče, aby byli trpěliví. Letos se totiž v celém kraji opravuje spousta silnic a do toho jsou na řadě míst místní uzavírky. Naštěstí se to zatím obešlo bez závaznějších nehod. Těch navzdory mnoha opravám na Břeclavsku nepřibylo," konstatoval Mach.

STAČÍ POLOŽIT ASFALT

Vrásky dlouho přidělávala řidičům v okresním městě, které už tak bojuje s kolonami a dopravními zácpami, i uzavřená Veslařská ulice. Ta je však již průjezdná. „Opravy jsou kompletně hotové," potvrdil mluvčí města Jiří Holobrádek. Stály kolem osmi milionů korun. V ulici je nová kanalizace, chodníky, veřejné osvětlení a také parkoviště.

Bolavým místem ovšem stále zůstává nová okružní křižovatka a její okolí u hlavní břeclavské pošty. „Kruhový objezd i silnice jsou již hotové. Ještě pokračují práce na cyklostezce a chodníku. Na konci týdne by už měli na cyklostezku pokládat asfalt. Termín dokončení zůstává do konce listopadu," uvedl Holobrádek.

Okružní křižovatka vzniká u pošty od července. Náklady jsou zhruba dvanáct milionů korun. Silnice na frekventovaném místě je však uzavřená už od konce května. Kvůli výměně vodovodu a kanalizace.