Břeclav Důchodkyně Irena Bystřická včera přecházela na dopravním terminálu v Břeclavi od jednoho nástupiště k druhému. Hledala, odkud pojede její spoj. Stejně jako řada dalších lidí si na nové břeclavské autobusové nádraží, navazující na to vlakové, musí teprve zvyknout.

Terminál je v provozu deset dní. „Líbí se mi, ale zatím se tady nemohu vůbec vyznat. Trvalo mi, než jsem našla správné nástupiště. Chtělo by to aspoň výraznější značení. Lidem jinak budou ujíždět autobusy," podělila se o své dojmy Bystřická.

Cestující na nástupištích stále čekají ve stoje, někteří místo chybějících laviček usedají na patníky. Na místě už jsou alespoň odpadkové koše. Jak včera uvedla mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová, zapůjčila je firma Tempos. „Město koše i lavičky objednalo, je ale před volbami, dodavatel má bohužel hodně zakázek a nestíhá," vysvětlila mluvčí. A doplnila. „Doufáme, že v nejbližší době nám je dodají a lidé brzy budou mít patřičný komfort," řekla Windová.

Již před pár dny z radnice zaznělo, že lavičky by měly být na novém autobusovém nádraží osazené do konce tohoto týdne. Součástí terminálu je dvanáct autobusových stanovišť. Vozy městské hromadné dopravy odjíždí ze stání číslo jedna až čtyři. Nachází se na prvním nástupišti, nejblíže k tomu železničnímu.

Výměna názorů

Podle Věry Osičkové z Velkých Bílovic jsou nejvýraznějším problémem na místě právě chybějící lavičky. Včera na nádraží přidala i další postřehy. „Nový terminál je docela hezký, ale nevšimla jsem si, že by tady byly někde poblíž záchody. A také to zastřešení mohlo být větší," vyjádřila svůj názor.

Toalety postrádají i další cestující. Lidé je naleznou na vedlejším vlakovém nádraží.

Jak již dříve prohlásila mluvčí břeclavské radnice, počítá se s opravami hlavní budovy vlakového nádraží. Zároveň s tím by mělo vzniknou kryté propojení s autobusovým nádražím. Součástí prací má být výstavba průchozího tubusu. Nejdříve ale musí dotčený majetek Českých drah odkoupit Správa železniční dopravní cesty.

Projekt přestupního terminálu za desítky milionů korun vzbudil nedávno emoce v Břeclavi kvůli svým nákladům. Radnice okresního města informovala, že autobusové nádraží stálo téměř šedesát milionů korun.

Představitelé hnutí ANO tuto částku odmítli a požádali o rozkrytí kompletních nákladů ještě před komunálními volbami. Jsou přesvědčení, že celková suma s demolicemi či vícepracemi přesáhla sto milionů.

Starostu Břeclavi Oldřicha Ryšavého tím pobouřili. „Neověřili si to. Buď jsou hlupáci, nebo to vědí a pak jsou lháři. A kdo lže, ten krade, Nevím, jestli takoví lidé mohou řídit toto město," nechal se slyšet Ryšavý, který už ve volbách nekandiduje. Zdůraznil dále, že město si kvůli stavbě nevzalo ani korunu úvěru. Značnou část nákladů pokryla dotace.

Představitelé hnutí si však stojí za svým. „Slova pana Ryšavého jsou příliš silná na to, abychom je brali vůbec vážně. Očividně svůj konec ve funkci neustál. Trváme na tom, že do projektu terminálu se musí započítat i okružní křižovatka, pozemky, demolice a další náklady, není to jen proklamovaných šestapadesát milionů korun za stavební práce," reagoval předseda hnutí na Břeclavsku Milan Vojta.