Louka pod tamním zámkem, která s pivovarem sousedí, přivítá první návštěvníky o půl jedné odpoledne. O zahájení hudebního programu se postará právě domácí kapela – The Faldatores. Původně duo kytaristy Štěpána Přikryla a bubeníka Matěje Jonáše se od kytarového grunge posunulo přizváním baskytaristy Vojty Kabelky a klarinetisty Adama Jonáše k energickému blues, k němuž mělo blízko už od počátku.

Mladé břeclavské muzikanty, z nichž dva stojí i za právě vznikajícím minipivovarem Frankies, vystřídá před druhou hodinou odpoledne s pop-rockovými nápěvy a melodiemi známá Argema. Ta nezapomene ani na hymnu břeclavského pivovaru, kterou pro něj loni s jejím majitelem složila.

Ve tři hodiny odpoledne podium zaplní další místní kapela Větry z jihu, která s rockovými hity již tradičně doprovodí zpěváka Jiřího Zonygu.

Zazní známé hity

Dvě hodiny na to vystoupí jedna z hlavních hvězd slavností, šestičlenná slovenská skupina No Name. Ta koncertuje už od roku 1996 a stále je spojená se třemi bratry Timkovými – Igorem, Romanem a Ivanem. Zlom v kariéře, která od té doby nepohasla, znamenal pro No Name rok 2000 a album Počkám si na zázrak. Pop-rocková kapela na něm přišla s hity Čím to je, Ty a Tvoja sestra nebo Žily. Podle zvyklostí koncertů No Name by měly zaznít i v sobotu pod zámkem.

V sedm hodin večer roztančí publikum plzeňská kapela Děda Mládek Illegal Band, která těží z country repertoáru hudebníka a baviče Ivana Mládka. V banjo-punkové úpravě si tak budou moct lidé vychutnat například hity jako Linda, Jožin z bažin nebo Rychlík jede do Prahy.

Na skočné úpravy známých písní dojde ostatně už před tímo vystoupením. Po šesté hodině večer se totiž představí i recesistické trio Franc Alpa ze Zlína. A ostrou kytarovou notu nepřeruší ani poslední kapela slavností, slovenská punk-rocková sestava Horkýže Slíže. Ta si krátce před devátou večer užije v Břeclavi svou premiéru a nevynechá ani hity jako Silný refrén, Malá Žužu či Maštal.

Připravené budou také prohlídky pivovaru a jeho sklepení. Od jedné do čtvrté hodiny mohou zájemci vyrazit na exkurze výrobnou břeclavského piva. Od jedné do šesti se mohou těšit také děti. Absolvovat totiž budou moci pohádkovou cestu sklepením letitého pivovaru. Vstupenky v předprodeji jsou k dostání ještě v pátek. Děti do šesti let mají s rodiči vstup na akci zdarma.