Velké hokejové drama v Břeclavi pokračuje. Nově vzniklý klub HC Passvilan Břeclav odmítl podepsat návrh dotační smlouvy, který mu předložilo vedení města, a ani další jednání nikam nevedou. Radnice se proto rozhodla přejít na krizový plán.

„Začali jsme řešit krizovou variantu bez Passvilanu. Nachystali jsme to tak, že dotaci převezme příspěvková organizace města Tereza a zabezpečí mládežnický hokej po všech stránkách,“ překvapil včera místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek.

Ještě ve čtvrtek se měl sejít na jednání s jednatelkou klubu Passvilan Janou Švirgovou. „Klub už ale v úterý přerušil letní přípravu. Tím defakto ukončil péči o mládežnický hokej. To mě překvapilo,“ doplnil s tím, že maximálně do konce roku se tedy o mládež postará Tereza.

„Chceme, aby se peníze dostaly tam, kam mají. Zabezpečíme tedy ledy, dopravu, trenéry a další věci vztahující se k mládeži. Ty nezbytně nutné,“ upozornil. Radnice chce ale co nejdříve zahájit nová jednání se všemi, kteří budou mít zájem hokej v Břeclavi zachránit. Čeká tedy, jestli mládežnický hokej nepřevezme další subjekt.

Problém podle Parolka není ani v tom, že Tereza nemá hráče. „Soutěže jsou přihlášené na základě dohody o spolupráci HC Břeclav a Passvilanu. Hokejovému svazu je naprosto jedno, kdo to přihlásil a pod jakou značkou hrají,“ uvedl.

Bez města, za své

Jednatelka Passvilanu Jana Švirgová chce ale mládežnický hokej v Břeclavi i ten dospělý pod hlavičkou nového klubu rozhodně udržet. I za cenu, že by město dotaci nedalo.

„Letní přípravu jsme přerušili hlavně kvůli penězům. Ale třeba s áčkem, juniory a dorostem jsme byli domluvení, že v pondělí už zase nastoupí. Hlavně jsme chtěli vše dořešit,“ ohradila se Švirgová.

Jak ale přiznala, ze čtvrtečního jednání s městem nabyla dojmu, že s Passvilanem se vůbec nepočítá. „Hráče máme, soutěže máme přihlášené, takže budeme dělat hokej. Věřím tomu, že na to seženeme vlastní peníze,“ řekla přesvědčivě. Už dnes od čtyř hodin odpoledne by zástupci Passvilanu chtěli lidem před zimním stadionem představit tři varianty, jak dál.

„Od začátku tvrdíme, že nechceme muže bez mládeže a obráceně. Hledáme variantu, jak jít dál. Oslovili jsme už sponzory, takže vše teď řešíme,“ popsala Švirgová s tím, že chtějí hokej zkusit i bez města. „Jsem přesvědčená, že případný nový hráč, pokud bude mít peníze od Terezy, s námi vstoupí do jednání,“ věřila.

Pověřený ředitel Terezy Zdeněk Petr chce hlavně co nejdříve obnovit letní přípravu hokejistů. „Passvilan hráče nemá. Jsou pořád registrovaní na původní HC Břeclav. Takže se nejspíše domluvíme s tímto klubem. Hlavní je zabezpečit mládež,“ netajil se.

„Uvažovali jsme, že bychom letní přípravu dál vedli s učiteli Základní školy Kupkova. Aby nedošlo k přerušení. Hokejový klub udělá všechno pro to, aby byla co nejdříve obnovená příprava mládežnických celků,“ sdělil Petr Pláteník z HC Břeclav.