Tak nějak vypadala páteční charitativní dražba spojená s posezením u cimbálové muziky Kasanica v mikulovském Zámeckém sále. Její výtěžek poputuje na rozšíření dětského stacionáře Biliculum.

„Chybí nám peníze a mysleli jsme, že aukce je dobrý způsob, jak je získat,“ řekl vedoucí stacionáře Petr Malásek.
Největší zájem byl o výtvory dětí z Bilicula. „Jsou tam opravdu nádherná díla. Některé obrázky děti malují třeba i půl roku, takže je v tom kus jejich práce,“ popisoval Malásek.

V dražbě se objevilo celkem osmdesát věcí. „Máme tady i takovou perličku. Je to francouzské víno, ročník osmdesát dva. Vinice byla založená ještě za Karla Čtvrtého a tyto hrozny rostou jen ve třech řádcích,“ sdělil Malásek. Zlatým hřebem večera se ale stal let balónem. Jeho cena byla pouhých šest tisíc korun.
Potencionálních kupců sice nepřišlo tolik, kolik se předpokládalo, i tak se ale někteří v dobročinnosti přímo předháněli. Celkový výtěžek sto dvanáct tisíc korun podle Maláska poputuje na rozšíření dětského denního stacionáře v Mikulově.

„V Biliculu máme kapacitu patnáct míst a už se nám hlásí dalších čtrnáct zájemců, kteří by k nám chtěli jít. Je to krásná suma, s něčím takovým jsme vůbec nepočítali a jsme velice rádi, že dobří lidé ještě nevymřeli,“ pochvaloval si Malásek.