Výtěžek dražby poputuje na rozšíření dětského stacionáře Biliculum.

„Dražbu jsme uspořádali proto, že nám chybí peníze a mysleli jsme, že toto je dobrý způsob, jak je získat. Navíc můžeme uplatnit práci našich sponzorů, kteří nám vycházejí všemožně vstříc,“ řekl vedoucí stacionáře Petr Malásek.

První aukci archivních vín pro Biliculum uspořádal loni hotel Pavlov. „Tentonkrát jsme to chtěli zkusit sami. Abychom seznam dražených předmětů obohatili, přidali jsme k vínům také práce dětí ze stacionáře.

O ty je veliký zájem, protože jsou tam opravdu nádherná díla. Některé obrázky děti malují třeba i půl roku, takže je v tom kus jejich práce,“ popisoval Malásek.

Potencionálních kupců sice nepřišlo tolik, kolik vedení Bilicula předpokládalo, i tak se ale někteří v dobročinnosti přímo předháněli.

„Mysleli jsme, že jich přijde o něco víc, mnozí se museli omluvit kvůli nemoci,“ podělil se o dojmy vedoucí stacionáře. V dražbě se objevilo celkem osmdesát věcí.

„Máme tady i takovou perličku. Je to francouzské víno, ročník osmdesát dva. Vinice byla založená ještě za Karla čtvrtého a tyto hrozny rostou jen ve třech řádcích. Jeho cena se ve Francii pohybuje okolo osmnácti tisíc,“ sdělil Malásek.

Zlatým hřebem večera se ale stal let balónem. Jeho vyvolávací cena byla pouhých šest tisíc. „Někteří zájemci se na to ptali už předem, aby si prý s sebou vzali dostatek peněz,“ doplnil s potěšením Malásek.

Celkový výtěžek sto dvanáct tisíc korun podle Maláska poputuje na rozšíření dětského denního stacionáře v Mikulově. „V Biliculu máme patnáct míst a už se nám hlásí dalších čtrnáct zájemců, kteří by k nám chtěli jít. Je to krásná suma, s něčím takovým jsme vůbec nepočítali,“ pochvaloval si.