Stavbaře nejprve čekají na osmikilometrovém úseku přípravné práce, jako třeba rekonstrukce rampy mimoúrovňové křižovatky Hustopeče a oprava deformací povrchu. Opravy zahájí 25. března. „Po většinu času budou průjezdné dva pruhy na Břeclav a jeden na Brno,“ zmínila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Za částečně uzavřené exity u Podivína a Hustopečí silničáři stanovili objízdné trasy. „Povedou po silnicích nižších tříd a budou viditelně značené,“ uvedla Trubelíková.

Bavorský starosta Roman Studénka.
Lidé by u nás chtěli stavět, nemáme ale místa, říká bavorský starosta Studénka

Změnu vítá například Martin Hemza z Velkých Bílovic na Břeclavsku. „Rozdíl mezi neopraveným a opraveným úsekem je citelný. Především u starších vozů je to drnkačka,“ komentoval.

Na rekonstrukci, která skončí na začátku června, naváže stavba nové protihlukové stěny.

SIlničáři opravují také odpočívku u Ladné. Práce tam potrvají do konce května. „V okolí odpočívky ve směru na Brno je uzavřena pouze krajnice, doprava je vedena v režimu 2+2 jízdní pruhy," přiblížil mluvčí státních silničářů Jan Studecký.

V plánu je také oprava vozovky na dálnici D2 v úseku D2 mezi Břeclaví a Kosticemi ve směru na Bratislavu. „Předpokládaný termín zahájení je první víkend v dubnu, práce potrvají asi měsíc," poznamenal Studecký.