„Chtěli jsem získat peníze na zvelebení školky. Máme sice nový plášť budovy, ale vevnitř je vše zastaralé. Takže jsme v tom viděli šanci, jak si přilepšit,“ vysvětlila důvod, proč začali ve školce sbírat účtenky, vedoucí učitelka Jiřina Chmelinová.

Ta také přiznala, že se do soutěže zapojila více jak polovina rodičů, samy učitelé a zásobu dezinfekce na mnoho let dopředu má i školka.

„Mnoho lidí posílalo účtenky i od dalších členů rodiny. Oslovili jsme také známé po celé České republice a samozřejmě i firmy, které nám pomohly,“ měla radost učitelka, která už s ředitelem školy převzala v Praze šek na půl milionu korun.

Podle Chmelinové byl boj o páté místo mezi školkami až do konce soutěže velice napínavý. Jednou se drželi i na prvním místě, pak se zase propadli na šesté těsně pod oceňované.

„Soutěž měla skončit posledního října, ale pořadatelé ji pak ještě o týden protáhli. Takže jsme sice ještě něco poslali a díky tomu jsme se dostali na špici, ale ani ostatní nezaháleli. Nechtěli jsme ale rozhodně být šestí, to raději až někde úplně vzadu,“ usmívala se Chmelinová, kterou teď s dalšími pracovníky čeká příjemné rozhodování, do školky pořídí.