Rekonstrukcí zámečku se zlepšily podmínky ubytování a rozšířila se kapacita. „Nyní je u nás pět klientů, můžeme jich ale ubytovat až patnáct. Přijímáme je na základě posudku psychologa. Klient musí také projít pohovorem se sociální pracovnicí a zaměstnanci domova. Drogy netolerujeme, všichni musí dodržovat stanovený řád,“ uvedla vedoucí zařízení Eva Vávrová.

Brněnské Sdružení pěstounských rodin nabízí mladým lidem z dětských domovů u Pohořelic nejen ubytování, ale pomáhá jim také najít práci. Nabízí i další vzdělávání v podobě nejrůznějších kurzů.
Klienti ve volném čase pracují na ekofarmě a starají se o zvířata. V dílně si mohou vyzkoušet různá řemesla. „Koně nám slouží jako terapie pro klienty. Je velmi důležité, aby se naučili zodpovědnosti a pravidelnosti. Mladiství z nefunkčních rodin mají najednou pocit, že je někdo potřebuje,“ popsala Vávrová.
Nový domov našel od středy ve Velkém Dvoře také osmnáctiletý Jan Šilinger. Pochází z Velkého Meziříčí, do Pohořelic se dostal složitou cestou. Prošel si také několika diagnostickými ústavy. „Neměl jsem kam jít. Během posledního půl roku jsem se musel šestkrát stěhovat. Není to jednoduché. Musím žít při studiu z nejrůznějších brigád. Nemůžu se spoléhat na to, že mi pomůže stát,“ uvedl klient, který doufá, že v zámečku najde alespoň na čas klidné zázemí.
Ředitelka dětského domova v Mikulově Květoslava Solaříková potvrdila, že v pohořelickém Domě na půli cesty našli dočasné ubytování i dva chlapci z jejich domova. „Šlo o problematické případy. Většina dětí, co od nás odchází, se ale snaží co nejrychleji osamostatnit,“ popsala současné poměry.

Rekonstrukce Domu na půli cesty stála celkem čtyřiadvacet milionů korun. Devět miliónů získali provozovatelé ze Sdružení pěstounských rodin od sponzorů, šest a půl milionu z evropských sociálních fondů a osm a půl milionu čerpali ze státních dotací.