Je sobota, krátce před třetí hodinou odpoledne. Trhy, na kterých nechybí ani sýry, zabijačkové speciality nebo desítky druhů koření, tam jsou od rána a pomalu končí. Košt mladých vín v moravském sklepě však pokračuje. A to není všechno.

Návštěvníci akce si v přilehlé vinárně vybírají ze speciálního menu a muzikanti z cimbálové muziky Zádruha si už rozbalují své nástroje. „Je to dvoudenní akce. Začali jsme už v pátek večer. To přišlo docela dost hostů. Zpívalo se až do půlnoci, dnes to snad bude podobné," přeje si ředitel tohoto zaječského vinařského areálu David Hladký.

Vzápětí zmiňuje i premiérové trhy. „Chtěli jsme k vínu nabídnout něco víc, domácí výrobky. Používáme je i v kuchyni naší restaurace," prohlašuje.

Pak už přecházím prostorem až na samý konec chodby moravského sklepa. Asi pětadvacet druhů vín ročníku 2013 tam zájemcům postupně rozlévá sklepmistr tamního vinařství Dalibor Babáček. „Jde o první ochutnávku našich vín tohoto ročníku. Hodně se pije třeba Ryzlink vlašský, z červených Alibernet. Přes všechny špatné prognózy je to nakonec pěkný ročník," říká Babáček, zatímco návštěvníkům ze Slovenska ulévá Chardonnay.

Ve vinařství se v sobotu baví i domácí. „Na tříkrálový víkend chodím na košty pravidelně. Letos jsem si vybral Vinařství U Kapličky. A vína? Mají větší kyselinku, jako všude tento rok. Chtějí ještě nějaký čas. U stánku jsem ochutnal i klobásky, měli je moc dobré," tvrdí Leoš Buchta ze Zaječí.

To už Zádruha začíná hrát a zpívat. Atmosféra je hned o něco veselejší. Do vinného sklepa přichází další a další lidé. Je vidět, že lidová muzika láká. Možná ještě víc než uzené. Vypadá to, že v zaječském vinařství se bude druhý den po sobě zpívat až do rána.