Jedna premiéra bude česká, druhá světová. „Loňský rok jasně dokázal, že chladné Valtické Podzemí je pro divadlo se sklenkou vína jako stvořené. Milovníci nevšedních kulis zavítají na lednický zámek a intimní hlohovecký prostor pod ořechem a hvězdami pohladí každého," pozvala produkční komorní divadelní scény Petra Černínová.

Prázdninovou divadelní sezonu odstartuje v úterý prvního července hra Loutka, kterou budou střídat představení A taková to byla láska a Kumšt. Ve Valticích v úterý, v Lednici ve čtvrtek, v Hlohovci v pátek a v sobotu, po celé prázdniny. Ve Valticích navíc v nově opraveném Františkánském sklepě.

Loutka s Martou

Slibovanou českou premiérou je komedie chorvatského dramatika Miro Gavrana Loutka. „V titulní roli hry o soužití dokonalé ženy s nedokonalým mužem se představí herečka Marta Ondráčková, která je divákům známá jako moderátorka Snídaně s Novou. Postavu jejího nerudného partnera vytvoří Zdeněk Černín, který se rovněž ujal režie inscenace," řekla produkční.

Ve světové premiéře uvede divadlo dramatizaci románu francouzské spisovatelky Anny Gavaldy A taková to byla láska. Ke svému životnímu jubileu si ji nadělil režisér a zároveň představitel hlavní role Černín. „Pierre je dle obvyklých měřítek úspěšný šedesátník a za svým životem se může ohlédnout s uspokojením. Děti i snacha ho však mají za starého vola a manželka s ním zůstala, protože prostě na nic lepšího nepřišla. Chloè je třicátnice, kterou právě opustil manžel a její již brzy bývalý tchán ji přiváží na svoji chalupu. Diváci zde zjistí, zda je před nimi kromě dlouhé noci i šance začít znovu," přiblížila děj Černínová.

Dvorní divadlo vzniklo s myšlenkou oživovat prostory a zajímavá místa Lednicko-valtického areálu. Jeho kapacita je omezená. Vstupenky si lze zarezervovat na www.dvornidivadlo.cz nebo na telefonním čísle 608 976 408.