Místo tříděného odpadu, papírových kartonů a pet lahví nákladní auta a dodávky soukromé firmy. Tak to podle Petra Kosiny z Křepic vypadá v areálu tamějšího nově vznikajícího ekodvora, který vyrůstá nedaleko jeho domu. Majitel sousedícího pneuservisu Antonín Flajšinger, jehož auta by v areálu údajně měla stát, se však domnívá, že je Kosina spíše jen věčným stěžovatelem. Záležitost se už dokonce projednávala i na křepickém zastupitelstvu.

„Na ekodvůr obci přispěla z velké části Evropská unie. Ten ale do této doby slouží k parkování pro auta soukromé firmy. Myslím si, že prostor ekodvora ke stání aut rozhodně není předurčený. No a obyvatelům Křepic nezbývá nic jiného než tomu smutně přihlížet,“ stálo mimo jiné v dopisu, který zaslal Kosina Břeclavskému deníku.

Že v areálu ekodvora parkoval, Flajšinger nezastírá. „Naše auto, respektive vlek, tam skutečně stál. Ale asi jen po dobu tří dní. A to ještě se svolením starosty. Nevím, o co panu Kosinovi jde. Jedno však vím jistě – z nějakého důvodu mu tady vadíme,“ řekl smutně Flajšinger.

Jeho slova z části potvrdil také křepický starosta Josef Maťa. „Před deseti minutami jsem se na dvoře byl podívat a žádné auto tam nestálo. Snad jen dřív tam nějaká byla. To ještě, když se ekodvůr stavěl. Sběrný dvůr je navíc obecním majetkem. Obec by si s ním mohla tedy nakládat tak, jak by uznala za vhodné,“ poznamenal včera křepický starosta.

Jak Flajšinger dodal, Kosina na jeho firmu neustále posílá nějaké kontroly a několikrát dokonce policii. „Táhne se to už asi od podzimu. Stálo mě to hodně peněz a hlavně nervů. Začal s tím, že tady do pozdních nočních hodin rachotíme. Nechal jsem si dokonce zpracovat hlukovou studii,“ vyjmenoval majitel pneuservisu s tím, že kvůli Kosinovým stížnostem dokonce požádal o opětovné vydání kolaudačního rozhodnutí.

„Jako jediný mám v obci vysokozdvižný vozík. No a dost s ním lidem pomáhám. Když jsem Kosinovi složil materiál na stavbu domu, tak jsem mu byl dobrý. Jeho stížnosti jsou asi odměnou za pomoc. Teď se s ním zkrátka nedá rozumně mluvit,“ kroutil hlavou Flajšinger, který se doslechl, že podobné problémy měla s Kosinovými stížnostmi také naproti sídlící zámečnická firma.

Flajšinger navíc upozornil, že mu Kosina už i vyhrožoval zabitím. „Mám na to svědky. Dokonce jsem výhrůžku nahlásil i na policii. On zase oznámil, že jsem mu poškodil služební auto kamenem a postříkal nějakými chemikáliemi plodiny v zahradě, které mu odešly. Takové věci ale přece dělají malí kluci. Mně je šestačtyřicet let,“ nechápal Kosinovo jednání majitel pneuservisu, který za celou věcí vidí závist. „Možná mi závidí nové drahé auto a motorku. Nevím. Jinak si to už nedokážu vysvětlit,“ uzavřel Flajšinger, podle něhož mu Kosina moc klidu nedopřeje.

Vyjádření Petra Kosiny se Břeclavskému deníku v úterý nepodařilo získat.