„Hip hop v mém podání je nekompromisní, kontroverzní, upřímný, pravdivý a drzý. A to mně vyhovuje,“ říká El Nino alias Jan Mančík. „Asi za dva týdny vychází moje nové cédéčko, které se jmenuje Anticrist. Budou na něm hosté, jako je Rytmus, Martina Balogová, L.U.Z.A a další. Takže se teď vůbec nezastavím,“ popisuje.

Jak říká, celý jeho život se točí kolem hudby. „K hip hopu jsem se dostal s kámošema na ulici. Poté jsem začal být hudbou posedlý, psal jsem texty a později i sám skládal hudbu. Nejdříve jsme hrávali jen pro kámoše po sklepech, později jsme si těžce vyšlapali cestu až nahoru na pódia velkých akcí,“ vzpomíná na svoji cestu za slávou.

V roce 1997 založil společně s Dj Chocolatikem skupinu Disgrafix. Za dva roky se přidal ke kapele další člen mc Alezzio, také z Mikulova. První jejich oficiálně vydanou věcí byla dnes již legendární skladba Štvanci. Disgrafix objíždějí celou Českou republiku i Slovensko a stávají se známými.

Repertoár kapely je tematicky velice různorodý. „Nicméně se stylem i zvukem držíme stále ulice. Disgrafix vrací rap do ulic, “ říká sedmadvacetiletý hip hoper, kterému se nelíbí hip hopová móda nadměrných velikostí a obrovských kšiltovek. Podle jeho názoru je to dětské a dávno nemoderní.

„Například v Německu se už hip hopová scéna takto neobléká. Já osobně rád nosím spíše italskou luxusní módu jako je Gucci, Versage a podobně. Móda je můj další koníček, jsem jí posedlý. Je pro mě důležitá, šaty přece dělají člověka,“ podotýká s úsměvem.

Jak přiznává, hudba je pro něj nejen koníčkem, láskou, svobodou a respektem, ale i slávou a výdělkem. „Tohle všechno mi hip hop dal a dává. A já jsem za to vděčný,“ podotýká s hrdostí mikulovský hip hoper, který přes týden vede hip hopový obchod v Brně.

El Nino vystoupí na velikonoční neděli dvanáctého dubna v zaječském klubu Brooklyn. A to v rámci připravované Gangstastar luxury hip hop show vol. 4. Na toto představení připravujeme velkou soutěž o vstupenky a upomínkové předměty.

KATEŘINA HÜBNEROVÁ