„Na naši novou desku jsme vybrali jenom šest písniček. Je to takový větší maxisingl. Dali jsme tam jenom to nejzajímavější z našich posledních nápadů,“ charakterizuje novou nahrávku kytarista a šéf skupiny Miroslav Bílek.

Hodonínsko–břeclavská sestava, do které patří i baskytarista František Hlinický z Lanžhota, sází na novém CD nazvaném Dej mi jméno výhradně na vlastní tvorbu.

„Na koncertě si občas střihneme i nějakou převzatou věc, ale na deskách máme jenom svoje věci. Obvykle to funguje tak, že Mrak udělá nějaké texty a já je pak většinou zhudebňuji,“ nechává Bílek nahlédnout do tvůrčí kuchyně pod značkou Elbereth.

Čtyřčlenná kapela, která v poslední době jezdí zkoušet do Lanžhota, hraje tvrdší rockovou hudbu na pomezí hard rocku a heavy metalu.
„Aktuální deska je stylově více ucelená než ta předcházející, na které s námi ještě zpíval Jirka Zonyga. Je to vysloveně hard & heavy. Na předchozí nahrávce se objevila rockenrolovka i balady, bylo to takové více nesourodé,“ srovnává kapelník.

Jeho ani ostatní členy kapely prý nemrzí, že vítěz X Factoru odešel ze skupiny ještě předtím, než se stal slavným. „Zpíval s námi asi čtyři roky. Pro kapelu to byl přínos. Každá zkušenost je dobrá,“ říká diplomaticky.

„Ne, opravdu nás nemrzí, že odešel. Komunikujeme spolu normálně, nemám pocit, že bychom se rozešli nějak ve zlém. Splnilo se mu něco, co asi chtěl. A my mu to přejeme,“ přemýšlí šéf Zonygovy bývalé kapely nahlas.

Na křestu nové desky přesto Elbereth jednu hvězdu měl. Jejím kmotrem se totiž v Hovoranech stal moderátor, lidový vypravěč, skladatel, imitátor, lidový zpěvák, ale také někdejší rocker a baskytarista Franta Uher z Lanžhota. „Střihl si s námi na pódiu i jednu hitovku. Docela se rozparádil,“ směje se Bílek.
Elbereth má nyní před sebou sérii koncertů. Rockerům na Břeclavsku se ovšem představí nejblíže až na červencové motorkářské akci ve Tvrdonicích.