Titul vicemistři Evropy v disco dance formacích, trojnásobní mistři republiky a mnoho ocenění za zajímavou choreografii. To je jen pár největších úspěchů břeclavské taneční skupiny E.M.Dancers, která pracuje pod tamním Střediskem volného času Duhovka.

„Taneční skupina vznikla v roce 2001 po mém odchodu z taneční skupiny Yamaha. Důvodem toho, že jsem odešla, bylo, že jsem nechtěla jen tančit, ale chtěla jsem vytvářet své choreografie a tanec vyučovat. Skupina vznikla vlastně jako zájmový kroužek v tehdejším Domě dětí a mládeže v Poštorné,“ představuje skupinu Eva Blažková, která stála u jejího zrodu.

E.M.Dancers chtějí tancem zaujmout všechny generace. Proto je jejich choreografie vždy pečlivě promyšlená. „Při tvoření choreografie klademe hodně velký důraz na show. I když ji tanečníci neodtancují na sto procent, musí choreografie pobavit a nesmí nudit. Samozřejmě tanec se musí zvládnout dobře i technicky, aby zaujal,“ je si vedoucí souboru vědomá pečlivé přípravy, která se ale malým i velkým tanečníkům na pódiích velmi vyplácí.

V současné době pod hlavičkou skupiny pracuje asi šedesát dětí, ale stále více i dospělých. „Tento rok jsme poprvé otevřeli hodiny pro rodiče dětí, kteří také chodí tancovat a učí se choreografie,“ usmívá se Blažková.

VÍCE O BŘECLAVSKÉ TANEČNÍ SKUPINĚ E.M.Dancers V ÚTERNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST