Vichřice způsobila i výpadek proudu na jedné třetině Břeclavska. Důvody byly různé: pád stromů na elektrické vedení, pád stožárů nebo poškození drátů a vodičů. Například Břeclav tak zůstala přibližně hodinu bez dodávky elektrické energie. Podle mluvčího firmy E-ON Vladimíra Váchy budou opravy na elektrických vedeních trvat minimálně týden. „Pouze v tom případě, že už se vichřice nevrátí. Sledujeme vývoj počasí. Existuje možnost, že republiku zasáhne ještě druhá vlna ze západu. To by potom byly škody samozřejmě větší,“ uvedl Vácha.

Stal se i poněkud kuriózní případ, kdy stomy zatarasily hraniční přechod u Lanžhota. Síla větru byla tak velká, že zdemolovala i několik masivních bilboardů u dálnice D2.

„Stále se něco děje. Opravdu nevíme co dříve. S hasiči už komunikujeme jen přes mobilní relefony, protože jsou všichni v terénu,“ popsal situaci mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Podle informací, které má mluvčí hasičů k dispozici, si vichřice zatím nevyžádala žádnou lidskou obět nebo zranění. Na území jihomoravského kraje dnes hasiči zasahovali už dvěstěkrát.

Operační důstojník okresního ředitelství policie potvrdil, že policisté zasahovali u několika případů popadaných stromů. „Žádné dopravní nehody v souvislosti s vichřicí nemáme hlášeny,“ uvedl.