Euro – Jordán je podle insolvenčního rejstříku v insolvenci od začátku února, kdy se na Krajský soud v Brně obrátila Komerční banka, které okenářská firma údajně dluží patnáct milionů korun.

Podle informací v rejstříku má Euro – Jordán také další věřitele. Jsou mezi nimi například Vltava-Labe-Press nebo společnost Deceuninck. „Dlužník má splatný závazek vůči společnosti Deceuninck. Dle informací, které tato společnost předložila, má za dlužníkem splatnou pohledávku ve výši bezmála třiadvacet milionů korun a to déle než tři měsíce,“ zaznělo také v jednom z posledních dokumentů o řízení.

Euro – Jordán už loni čelila několika insolvenčním návrhům, některé podala firma na sebe sama, ale soud je vždy zamítl. Návrhy podle soudu nesplňovaly požadované náležitosti. Chyběla například úplná a určitá „tvrzení“ o pohledávkách věřitelů.

Poprvé se na soud obrátila sama firma Euro – Jordán loni v květnu. Tehdy zaměstnávala 227 lidí a tvrdila, že je předlužená. Její návrh ale podle soudu obsahoval nedostatky. Firma například tvrdila, že výše jejích závazků převýšila hodnotu majetku. Celkem své dluhy vyčíslila na 206,9 milionu korun. Podle soudu ale z přehledu majetku firmy vyplývala jeho hodnota ve výši 207,7 milionu korun. Insolvenční návrh společnost Euro – Jordán podala poté ještě několikrát a vždy se stejným výsledkem. Krajský soud v Brně jej odmítl. (čtk, šev)