„V pátek došlo hodně lidí. Jakmile odehrála první kapela, přišla bouřka. Na hodinu jsme museli přestat hrát. Všichni lidé se vrátili a skvěle se bavili,“ pochvaloval si organizátor Eurotrialogu Romek Hanzlík.

V sobotu odpoledne měl pocit, že přišlo nejvíc návštěvníků za posledních pět šest let. „Lidé se budou pomalu trousit z koupališť a počkají si na to hlavní, co přijde večer,“ vysvětlil. Déšť zahrozil na Eurotrialogu i vloni. Ani tehdy však nezpůsobil vážnější komplikace.

O překvapení nebylo na letošním Eurotrialogu nouze. Své kvality v pátek potvrdil Visací zámek. „Byli hodně impulzivní,“ řekl Hanzlík. Mezi velká překvapení prvního festivalového dne patřila kapela Dva, která si získala hlasitý potlesk. „Hráli první po bouřce. Lidem se ale líbily všechny další kapely a vydrželi až do konce na Tleskače,“ vylíčil Hanzlík, který se svěřil, že muziku rozlišuje pouze na dobrou a špatnou.

Podle Hanzlíka si každý na Eurotrialogu najde to své. „Pro mě bylo například překvapení Bouchací šrouby. Stejnou kapelu zmínila i návštěvnice festivalu Martina Muziková. „Ti byli vážně dobří,“ pochvalovala si.

Někteří lidé nepřijeli do Mikulova jen poslouchat vsedě. Například Michal Dvořák z Prahy. Před pódiem předváděl nejrůznější taneční kreace. Ovšem kdo právě hrál, neměl ponětí. „Nevím, ale mrzí mě to. Najdu si to na internetu a stáhnu si to. Nevím jistě, jestli to budu poslouchat doma. Jestli je to pokojová záležitost,“ nechal se slyšet. „Nevím, jestli jsem nejvíc tancoval, ale užil jsem si to,“ usmíval se mladík po svém výkonu.