Na žáky břeclavských základních škol bude ve čtvrtek čekat na dopravním hřišti dopravní soutěž. S kolem a helmou se mohou vydat i za městskými strážníky na parkoviště proti bývalému hotelu Grand v ulici Jana Palacha. „Na malé cyklisty se vzorně vybaveným jízdním kolem a přilbou na hlavě budou čekat praktické dárky," informoval mluvčí břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Zároveň si všichni zájemci mohou prohlédnout speciální autobus preventistů Mobidik. Mezi jedenáctou a půl pátou. „Ukážeme důležité pomůcky pro zvýšení bezpečnosti v silničním provozu či možnosti zajištění osobní bezpečnosti a zabezpečení majetku," uvedl Novák.

Kromě Mobidiku bude k vidění taktéž nový vůz Městské policie Břeclav, který může sloužit například jako mobilní kancelář v terénu. „Návštěvníkům budou k dispozici břeclavští strážníci, kteří pomohou při řešení různých problémů a odpoví na dotazy. Zájemce seznámí také s našimi preventivními projekty," prozradil strážník.

Součástí týdne mobility bude i zábavné odpoledne v neděli na zámečku Pohansko. Mezi třináctou a sedmnáctou hodinou se mohou návštěvníci těšit na spoustu her a soutěží. Chybět nebude ani rej masek, cykloorientační závod, letečtí modeláři a opékání špekáčků.