Do tajemných zákoutí ostrova Bali nahlédnou prostřednictvím tance, výstavy či přednášky v mikulovské městské knihovně. „Průvodkyní po ostrově bude autorka batikovaných obrazů, lektorka kurzu tance a přednášek, tanečnice a vypravěčka Soňa Šťastná,“ uvedla ředitelka knihovny Ilona Salajková.

Díky dvouletému pobytu na Bali měla Soňa Šťastná možnost studovat místní tradiční umění. Nejvíce ji zaujala technika batiky. Svou autorskou tvorbu představí na výstavě nazvané Batika z ostrova bohů. „Vernisáž bude v pátek v osmnáct hodin v knihovně a výstava potrvá do konce dubna,“ zmínila Salajková.

V sobotu se pak milovnice tance a pohybu mohou přihlásit na workshop balijského tance. Ten potrvá od tří do šesti odpoledne. „Lektorka je naučí základní prvky a postoje, pohyby rukou, hlavou, základy chůze a práci s vějířem. K prohlédnutí bude také tradiční taneční kostým,“ prozradila ředitelka.

Další částí projektu je přednáška Krásy Bali v Mikulově, která se uskuteční v pondělí od čtvrt na šest večer. Účastníci se dozvědí o exotických vůních, jídle, základní informace o tamní kultuře, životním stylu a umění.

Připravený je rovněž program pro děti. Ty mohou v pondělí a v úterý dorazit v devět a v deset hodin dopoledne na představení O princi, který přišel o ucho. Uvidí spojení loutek, tance a hudby.