Akci pro nadšence adrenalinu pořádá ve spolupráci s vedením kempu reklamní agentura VSA extreme, která se přehlídkami extrémních sportů zabývá. „Spolupracujeme už dlouho. Letos pořádáme pátý ročník. Je to výborná akce, chodí na ni spousta lidí. Každý rok nabídnou něco nového," ocenila spolupráci s agenturou projektová manažerka autokempu Merkur Marcela Čáslavová.

Součástí akce bude mimo jiné hudební doprovodný program. Organizátoři lákají na možnost vyzkoušet si extrémní sporty na vlastní kůži, na worskhopy, soutěže o ceny, ale i na afterparty.

Nesportovci si mohou vyzkoušet adrenalinové sporty alespoň virtuálně v Nintendo zóně. „Akce podobného typu mi tady chyběla. Jsem rád, že se jí můžu zúčastnit," neskrýval radost například student Tomáš Pálka, který adrenalinové sporty rád sleduje.

Program začíná zítra v jednu hodinu odpoledne, organizátoři si v případě nepříznivého počasí vyhrazují právo na změnu termínu.

Pasohlávecký Author X Fest Stop je součástí stále se rozvíjejícho Summer X Festu. Merkur je třetí zastávkou letošního ročníku čtyřdílné akce.

Sraz fanoušků adrenalinu není zdaleka jedinou akcí pasohlavského kempu. Letní sezona je v plném proudu a organizátoři v kempu chystají spoustu dalších událostí. Jedna netradiční se koná už tento pátek. Ocení ji především lidé, kterým vadí letní parna.

souhrn událostí23.7. Skupina Merlin 19:00
24.7. Autor X Fest Stop 13:00
25.7. Vánoce naruby 19:00
26.7 Skupina Denwer 19:00
26.7. Ochutnávka vín 18-22:00

Animační program pro děti a dospělé denně 10-17:00

Letní kino- denně od 21:30

Anenské hody v Pasohlávkách sobota a neděle

Vstupné: Na všechny akce: 50 korun pro dospělé, 30 korun pro děti, od 17:00: 40 korun pro dospělé, 20 korun pro děti

Od sedmi hodin večer bude nejen na náměstíčku nachystaná vánoční taneční party s názvem Vánoce naruby.

Organizátoři zvou na opravdové sněhové vánice nebo vánoční dekorace, jako jsou velcí sněhuláci, vánoční stromy a další. „Chtěli jsme pro lidi připravit něco nezvyklého, jde o takovou recesi. Návštěvníci se mohou těšit například na to, jak na ně budou padat vločky ze sněhového děla. Loni měl večírek velký úspěch, tak jsme se letos rozhodli pro zopakování," přiblížila důvod konání netradiční akce Čáslavová.

Podle ní mají na party přístup i děti. V pozdějších hodinách se o zabavení dospělých postará DJ Fanatic.

Merkurem zní po celou hlavní sezonu pravidelně i živá hudba. V tomto týdnu bude hostit náměstíčko dva koncerty, dnes vystoupí skupina Merlin, v sobotu zase kapela Denwer.

Oba koncerty začínají v devatenáct hodin.

Sobotní koncert doplní od osmnácté do dvaadvacáté hodiny ochutnávka vín z ivaňského vinařství Holánek. Součástí života kempu Merku jsou také každodenní animační programy pro děti a dospělé.

Lidé se na všechny akce dostanou po zakoupení vstupenky do areálu autokempu. Dospělí zaplatí padesát korun, děti třicet korun. Po páté hodině odpolední jsou vstupenky o deset korun levnější. Lidé ubytovaní v kempu se na všechny akce dostanou zdarma.

VÁCLAV PETRŮ