Novou tribunu nabídne po modernizaci za patnáct milionů korun fotbalový stadion ve Valticích na Břeclavsku. Město zaplatí osm set tisíc, větší část pokryje dotace z ministerstva školství a tělovýchovy. Zda bude žádost úspěšná, se ukáže nejspíš až na jaře. „Tak výrazný stavební zásah by se uskutečnil po několika desítkách let," sdělil valtický starosta Pavel Trojan.

Kvalitnější sportovní podmínky si už užívají sportovci na znojemském atletickém stadionu v Horním parku. Po deseti letech se tam dočkali nového umělého povrchu na běžeckém ovále. S ním bylo potřeba opravit i úseky pro skokany či pro vrh koulí. Úpravy stály šest milionů. „Po dvaceti letech máme před sebou celkovou rekonstrukci běžeckého oválu," řekl předseda znojemského oddílu atletiky Josef Šoba.

Ve fázi příprav je na Znojemsku také stavba nového krytého plaveckého bazénu v Louce. Má stát zhruba 180 milionů korun.

Největší investice do sportoviště na Hodonínsku je vnitřní rekonstrukce krytého plaveckého bazénu v Hodoníně za šestadevadesát milionů. „Na modernizaci se pracuje. Snažíme se dodržet říjnový termín pro znovuotevření," ujistil místostarosta Jiří Janda. Bazén je zavřený od roku 2015.