Filmoví fanoušci tak budou mít ojedinělou možnost vidět premiérové nasazení filmu přímo ve svém nejbližším kině. Snímek pod názvem Svatba na bitevním poli natáčel režisér Dušan Klein vlétě na Břeclavsku. Do ostatních kin bude film nasazený až ve čtvrtek.

Předpremiéry se zúčastní delegace tvůrců filmu v čele s režisérem. Účast přislíbil taképroducent Miloš Šmídmajer, scénáristka Eva Papoušková, autor hudby Karel Holas ze skupiny Čechomor, kostýmní výtvarnice Alenka Schäfrová a herci Bolek Polívka, Marek Vašut, Mirek Šimůnek a další.

Děj filmu se odehrává vmalém moravském městečku, kde si každý rok všichni muži nadšeně hrají na vojáky při rekonstrukci zdejšího mezníku napoleonských válek. Představují francouzskou armádu včele sPolívkovým starostou Touchynem, jenžsi pro sebe na věčné časy vyhradil roli Napoleona Bonaparta.

Tentokrát se tu chystají na obzvláště velikou slávu, neboť vsousedním městě Podolí se za přítomnosti televize atisku odhaluje nová kašna. Jenže podolský starosta Touchyna zaskočí. Na roli Napoleona si pozval skutečného, navíc zahraničního herce, který je prý malému velkému vojevůdci navíc ipodobný. Polívkův hrdina se cítí dotčen arozhodne se, že bude slavnost skašnou bojkotovat. Přesvědčí otom isvé vojáky, byť je jim líto, že nacvičovali zbytečně.


Ale ještě není vše ztraceno. Po více než dvou letech se vrací do rodného města syn tamního kronikáře Tomáš, odjakživa vyhlášený sukničkář, oněmž snily všechny dívky ze sousedství. Nicméně teď tvrdí, že tu pravou už našel vcizině, achce se s ní oženit. Své krásné Francouzce Claire přislíbil malou utajenou romantickou svatbu vdomáckém kostelíku.

Tomášův otec však vyzradí synův plán vhospodě aPolívkův zhrzený Bonaparte dostane nápad. Jde přece ovelkou mezinárodní událost, takže místo tajného sňatku vystrojí vesnice snoubencům velkolepý svatební obřad se vší parádou ise zahálejícím napoleonským vojskem. A pak se začnou dít věci…

Pro svou veselou historku zmoravského kraje dal režisér Klein dohromady zajímavou hereckou sestavu. Vedle Bolka Polívky je to především Marek Vašut, Josef Somr, Zlata Adamovská a Jan Budař. Další postavy vytvořili Monika Hilmerová, Taťjana Medvecká, Miroslav Šimůnek, Václav Sloup, Otmar Brancuzský, Roman Vojtek nebo někdejší Miss ČR Jana Doleželová.