„Jsem rád, že se nám podařilo přesvědčit všechny protagonisty, že s námi do toho půjdou znovu. Dohodli se i s Richardem Krajčem, že nahraje písničku,“ sdělil producent Adam

Dvořák chvíli poté, co dorazil i poslední herec, který se před cestou z Prahy zdržel kvůli svému čtrnáctidennímu synovi. Byl jím Jan Antonín Duchoslav, známý především z komedie Sněženky a machři.

„Vůbec jsme netušili, že budeme s prvními Bobulemi tak úspěšní. Za první pololetí loňského roku ho vidělo 360 tisíc diváků v celé republice. Mám radost, že bodoval i na Slovensku, což je pro propagaci moravského vinařství prima záležitost,“ podotkl producent Tomáš Vican.

Film Dvě bobule bude na rozdíl od jedničky režírovat Vlad Lanné, od něhož producenti čekají trochu jiné pojetí. „Pokaždé si odtud odvážím nejen lahve s vínem, ale spoustu inspirace, z okamžiků, které tady vidím. Cítím velkou zodpovědnost, když se dívám na vinaře, lidi, kteří pracují od rána do noci,“ poznamenal lámavou češtinou.

A o čem vlastně druhý díl Bobulí bude? „Bude se jednat o volné pokračování, kdy se jeden floutek v podání Lukáše Langmajera, s dalším floutkem, což je Kryštof Hádek, dostanou pod čepec. Na konci by měla být dvojitá svatba,“ shrnul děj do dvou stručných vět Dvořák.

Zatímco film Bobule se odehrával na přelomu léta a podzimu, tedy doby sklizně a burčáku, tentokrát budou filmaři natáčet v době vinařského očekávání. Lidé je budou moct potkat v květnu a červnu, kdy se budou pohybovat kolem Pálavy. Premiéru slibují na letošního dvaadvacátého října.