„Každému přispíváme kolem třiceti korun na stravování v závodní jídelně. Investujeme na penzijní a důchodové pojištění. Pracovníci mohou využít i katalog se zvýhodněnými rekreacemi,“ přiblížil zaměstnanecké výhody vedoucí kanceláře generálního ředitele společnosti Josef Horníček.

Také mikulovská pobočka rakouské firmy Gebauer a Griller Kabeltechnik přispívá svým zaměstnancům na pojištění i na obědy. „Můžeme využít rovněž slev na různé sportovní aktivity.

Na Vánoce nás každoročně čekají vánoční kolekce,“ popisuje mzdová účetní Klára Tomečková. Ještě loni zaměstnanci z příspěvků na penzijní připojištění od zaměstnavatele nemuseli platit daň. Od ledna ovšem platí hranice čtyřiadvacet tisíc korun ročně. (zuz)

Řezáč: Stravenky budou problém

Hustopeče/ Podle Pavla Řezáče z hustopečské firmy M. S. Quatro budou největším problémem stravenky. „Nevím na sto procent, zda je bude naše firma rušit, nebo ne. Myslím si však, že bude zaměstnancům na stravování přispívat i nadále,“ sdělil. Dodal, že firma, která se zabývá zprostředkováním finančních produktů, dává lidem i benefity v podobě penzijních fondů a různých finančních produktů. (zuz)