Po sedmi účastech na závodech Bodyfitness a Bikiny Fitness se stále snaží denně cvičit. „Splnila jsem si, co jsem chtěla. Už cvičím jen pro radost a dobrý pocit,“ zmiňuje Frýbertová.

Za svůj největší úspěch však považuje dubnové vítězství v kategorii Scarlett Sympatie, která je určená ženám ve věku šestadvaceti let a výše. Je součástí soutěže Tvář Scarlett. Ani zdaleka se v ní nehledí na míry či váhu žen. Hlavním účelem je naopak zvednout jejich sebevědomí. Pro Frýbertovou byl úspěch dostat se mezi finalistky.

O jejím prvenství rozhodli lidé v internetovém hlasování. „Tento titul jsem získala s nejvyšším počtem hlasů. Dojalo mě, když jsem se o vítězství dozvěděla,“ říká Frýbertová, která žije v Hustopečích na Břeclavsku.

Jako finalistka absolvovala několik víkendových soustředění. Trénovala rovněž choreografii a tanec. „Finále obnášelo promenádu v plavkách nebo ve svatebních šatech a další vyhlášení vítězek z ostatních kategorií. Tento večer totiž soutěžily i děti,“ zmiňuje.

Po velmi vytíženém roce se rozhodla ostatní soutěže vypustit. Věnuje se totiž své rodině, práci a dobročinným akcím. Před pár dny navíc založila nadační fond, se kterým má velké plány. „Chci uplatnit zkušenosti ze soutěží krásy po dětských domovech. Plánuji podpořit slečny v jejich přípravě na podobné soutěže. Věnovat se jim a vytvořit jim vhodnou cestu v této oblasti,“ říká matka dvou dětí.

Cit k dětem má odmala, kdy si uvědomila, jak je rodina důležitá. Její matka je kromě toho dlouhé roky tělesně postižená, takže moc dobrř ví, jak je pomoc pro druhého nezbytná. „To vše mě motivuje začít dětem pomáhat. Dělat jim radost a vynahrazovat alespoň z části, co nemají,“ dodává.

DAVID KVAPIL