V pracovní dny tak mohou učinit od půl osmé ráno do tří odpoledne na telefonu 737 447 378 nebo na emailové adrese petra.talabova@breclav.eu, případně osobně v budově Městské policie Břeclav. Informovali o tom strážníci na sociálních sítích.

Pro obyvatele Břeclavi je speciální značení zdarma. Značka na kole je obdobou lidské DNA, také je unikátní. Po případné krádeži je tak snadné kolo identifikovat.

V krojích, s koňmi i jako bohyně vína. Studenti Střední vinařské školy Valtice rozzářili město průvodem. Uspořádali slavnostní vinobraní. Archivní foto.
Tipy na víkend na Břeclavsku: Lidé ochutnají ve Valticích lahodné víno

Žadatel musí mít s sebou občanský průkaz, doklad o koupi kola nebo jiného dopravního prostředku. Pokud ho nemá, nevadí, sepíše čestné prohlášení. Nutné je kolo před značením umýt, na znečištěné není možné speciální roztok nanést.

Jak to funguje? Jízdní kolo dostane oku neviditelnou syntetickou stopu, po jejímž snímání prostřednictvím speciálního setu strážníci poznají, zda mají před sebou kolo z evidence ukradených. Stačí přejet přes označené místo, které v sobě nese informace o majiteli.

Nadšenci obnovují další část dříve zpustlé zámecké zahrady v Břeclavi.
Podél mlýnského náhonu. Tajemná břeclavská zahrada ukrytá v podzámčí se rozrůstá

Nenápadné označení a následné využití mezinárodní databáze pomůže při krádeži dopadnout zloděje. Forenzní značení kol využívají v Břeclavi od roku 2016, Znojmo se přidalo o rok později.