Pro Dobiášovou půjde o vyvrcholení dlouhodobých příprav. „Tím, že jsem si všechno zakládala, to bylo oproti loňsku o něco jednodušší. Věděla jsem už, co udělat, kam zavolat a co zařídit. Ušetřila jsem tím čas," říká pořadatelka.

Aby měla událost na podporu technického vzdělávání co největší efekt, objížděla Dobiášová základní školy, kde mluvila s řediteli a výchovnými poradci. „S kolegy jsem jim vysvětlovala, o co nám jde. Osobní návštěvy jsou oproti loňské premiéře jednou z největších změn," líčí organizátorka.

USPOKOJENÍ FIREM

Podle ní se podařilo akci dostat na úroveň, kdy se školy samy ozývají. „Loni to bylo spíš o tom, že se ony i firmy vzájemně oťukávaly. Mnozí nevěděli, co čekat," pokračuje Dobiášová.

Tu těší, že snaha přináší výsledky. Přestože očekává, že to hlavní přijde s odstupem několika let, už nyní se firmě z Hustopečí podařilo díky fortelu najít zaměstnance. „Zjistili jsme, že technické obory jsou žádanější než loni. Téma má zelenou, vzdělávání tohoto typu se stalo tématem," vypráví pořadatelka.

Ve srovnání s loňskem se Dobiášové a jejím kolegům zdařilo přilákat několik nových společností. A například firma Bosch se sídlem v Mikulově přijede s kamionem podobným tomu, jaký využívá Coca-cola. „Na přípravách bylo nejtěžší uspokojení jak firem, tak škol. Chtěla jsem, aby si děti mohly na stáncích vyzkoušet různé věci a ohmatat si je. Důležité bylo najít symbiózu. Mám radost, když díky tomu vznikají další spolupráce," uzavírá Dobiášová, která už přemýšlí nad fortelem 2017.

Letošní akce začne od půl deváté ráno a potrvá do šesté hodiny podvečerní.