Letos získalo Biliculum svého prvního patrona, stala se jím břeclavská společnost Fosfa.

Stacionář si v létě přijeli prohlédnout generální a personální ředitel firmy, jejich návštěva přitom vyústila v návrh prohloubení spolupráce se sdružením v několika oblastech.

Nedávno dostala tato patronace konkrétní podobu, a to šek na jeden milión korun, za který pořídí sdružení stacionáři výtah. „V září jsme slavnostně otevřeli zrekonstruované prostory v prvním patře. Tajně jsem doufal, že by se nám podařilo sehnat na vybudování výtahu alespoň část peněz, že nám jej ale někdo zaplatí komplet, to jsme nečekali a jsme samozřejmě moc rádi,“ usmíval se Petr Malásek z Bilicula.

Podle něj by se mohly dát věci do pohybu už příští rok v létě. „Musíme s dětmi vyjet na nějaký pobyt, aby se mohly práce ve stacionáři konat bez problémů. S výtahem v budově budeme moci přijmout i zbytek klientů na vozíčku,“ radoval se Malásek.

Denní stacionář v Mikulově je jednou ze sociálních služeb, kterými sdružení pomáhá ke zkvalitňování životních podmínek lidí s handicapam a jejich rodinám z Mikulovska, Břeclavska, Hustopečska a Pohořelicka. Součástí je individuální vzdělávání, rehabilitace, logopedie, muzikoterapie, hipoterapie, základní péče, stravování, svoz a rozvoz.

Druhou službou je Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Stonožka. Ta zajišťuje psychologickou, sociální a terapeutickou pomoc přímo v rodinách.

DANA SMRČKOVÁ