Areál sběrného dvora v Hustopečích je nyní plný mladých stromků, které brzy nahradí staré nemocné kusy po celém městě. Pracovníci městských služeb jsou nyní v akci hned v několika lokalitách současně. Některé úpravy navrhují obyvatelé.

Například v Palackého ulici byly na základě jejich podnětu zaměstnanci městských služeb odstranili staré, nemocné višně. Na podzim je nahradí nová alej. „Na první pohled bylo jasné, že stromky nejsou v pořádku. Souhlasili jsme s tím, že to pojmeme jako obnovu celé ulice a nechali jsme si poradit od zahradních architektů, co by bylo vhodné zde vysadit s ohledem na zasíťování pozemků a vzdušné vedení nízkého napětí,“ přiblížil místostarosta Bořivoj Švásta.

Břeclavská Základní škola Jana Noháče otevírá výukovou přírodní zahradu.
Přiblíží, co je lýkožrout: břeclavská škola otevírá výukovou přírodní zahradu

Architekti doporučili hloh slívolistý, což je okrasná dřevina, která krásně kvete a má červené plody. Představitelé města počítají s asi šedesáti kusy.

Už téměř hotová je výsadba v Alšově a Údolní ulici. „V Alšově jsme osadili ostrůvky mezi novými parkovacími plochami a chodníky. Máme tam čilimníky a mochny. V Údolní je podobných ostrůvků přes třicet, tam máme vysazenou postřavu a ještě teď na jaře k nim přibudou růže. Podařilo se tam dostat asi deset stromů, především habrů,“ vyjmenoval místostarosta.

Hotovo je i v areálu Formanky, kde pracovníci mladé stromy vysadili ještě dřív, než se začali kácet staré. Za poslední roky přibylo v areálu Formanky přes třicet nových stromů, které, až dorostou patřičné výšky, vytvoří v kempu zelenou oázu.