Mezi prvními fotku odchycené Stopařky na facebooku olajkoval starosta Krnova Tomáš Hradil. Článek v Deníku nepolapitelném černém psovi, který sedí u silnice mezi Krnovem a Branticemi, měl stovky tisíc čtenářů z celé republiky. Mnozí už sdílí obrovskou radost a píšou o slzách dojetí.

Ilustrační foto.
Černý pes déle než týden smutně čeká u silnice mezi Krnovem a Branticemi

„Nebránila se. Po třech hodinách kdy jsme chodili doslova po čtyřech jako ona jsme si získali její důvěru. Chodila kolem nás, očichala si nás. Bála se, ale přicházela čím dál blíž. Potom si začala s námi i hrát a byla naše. Nebránila se, nekousala a byla ráda za pomoc,“ popsala úspěšný odchyt jedna z účastnic akce.

Je potřeba zdůraznit, že v pondělí se Krnovskem prohnaly lijáky, takže tým psích psychologů projevil nejen odborné znalosti, ale také byl připravený riskovat prochlazení a věnoval záchranné akci spoustu času.

 "Úplný miláček. Ona už chtěla být zachráněná. V dešti jsme tam s Luckou lezly po poli po čtyřech a plazily jsme se, až jsme si ji získaly. Ani nezavrčela. Je plachá, ale dobré zacházení a láska jí pomůže. Já jsem tak šťastná, že se nám to podařilo," popsala svou zkušenost další účastnice záchranné akce. Svůj aktuální stav shrnula do třech slov: mokrá, zmrzlá, šťastná. Když ze sebe ometla klíštata, uvědomila si, že je štastná jako blecha. Pocit na který nikdy nezapomene.

Tímto dnem po třech měsících končí trápení jedné zaběhnuté fenky. Končí i napětí všech lidí, kteří o ni měli strach. Mohou si oddechnout řidiči, kterým fenka občas přeběhla přes silnici přímo před nárazníkem. Určitě se ulevilo také všem, kdo v minulosti pořádali neúspěšné pokusy o odchyt. Úlevu dnes jistě cítí také starosta Brantic, který kvůli psí tulačce dostával desítky mailů a telefonátů.

Ilustrační foto.
Populární zaběhlý pes žije u silnice z Krnova a stále uniká, nekrmte ho

Tento případ je ale především největším vyznamenáním pro Helenu Mikulcovou, která už na Krnovsku pomohla desítkám ztracených a opuštěných psů najít nového pána. Tento případ je poctou zvířecím psychologům, kteří se dokážou vcítit do pocitů agresivních, bázlivých i vystrašených psů, a ví, jak na ně reagovat. Okamžitě se objevila iniciativa na sbírku, která podpoří aktivity Heleny Mikulcové a jejích přátel.