Škodu pouze v posledních zaznamenaných případech vyčíslili na stovky tisíc korun. „V minulosti lidé nelegálně lovili zvěř kvůli masu. V posledních letech jde ale jen o zabití zvířete, což vnímám jako zvrácenost, které je třeba čelit. Proto vyzýváme po dohodě s policií veřejnost, aby nám pomohla pytláka za slíbenou odměnu odhalit,“ prohlásil generální ředitel Lesů České republiky Josef Vojáček.

Lesníci nalezli už šestadvacátého října zastřeleného daňka a asi o dvě stovky metrů dále od něj zase pro změnu jelena a laň. Druhého zastřeleného jelena objevili podle jejich prohlášení po dalších pěti dnech.

Jedná se o ztráty také z chovatelského hlediska. „Nechybělo paroží a kusy nebyly ani připravené na odcizení masa. Prostě je někdo zastřelil a nechal ležet. Oba jeleni byli mladí. Je to velká škoda, kterou penězi nevyvážíte,“ řekl vedoucí mikulovského polesí Zdeněk Piskač.

Informace o možném pachateli zašlou zájemci na mail miloslav.skoupy@pcr.cz nebo zavolají ve všední dny od sedmi di patnácti hodin na číslo 974 632 539. „Obdobný případ zastřeleného daňka se přitom řešil letos v srpnu, nález zabité a na místě ponechané laně jsme zaznamenali zase v první polovině roku. Ve stejné oblasti usmrtil pytlák předloni v květnu velkého jelena, jakých je podle lesníků velmi málo,“ dodala za lesníky mluvčí Eva Jouklová.