„Celé podloží je zde na píscích, mostek už byl deset let ve špatném stavu, teď v dezolátním. Povolený zde byl vjezd auto do osmnácti tun. Ovšem místo toho tady jezdila těžká nákladní auta i se čtyřiceti tunami,“ okomentovala krátce po události milovická starostka Veronika Blanářová.

V letošním roce se rekonstrukce v regionu zaměřily na opravy havarijních a špatných stavů mostů. V Milovicích se však práce komplikují. „Při vrtání pilotů pro nový most se nám převrátila vrtná souprava,“ potvrdil za správu a údržbu silnic kraje Libor Olšák.

Nyní budou muset silničáři jeřáb vytáhnout, pravděpodobně dvěma jinými stroji. „Je mi to hrozně líto. Naštěstí ve stroji nikdo neseděl a ani v okolí nikdo nebyl, takže nedošlo k žádnému lidskému neštěstí. Momentálně nám nejde v obci elektřina, je ztržená,“ pokračovala starostka.

Řidiči musejí místo havárie objíždět. „V současné době je provoz vedený po objízdné trase na místní komunikaci. Musíme totiž zavolat jeřáb, aby soupravu zvedl a uvolnil. Nevím ale, do kdy to časově zařídíme,“ doplnil Olšák.

Rekonstrukci mostu začali silničáři na silnici vedoucí ze Zaječí před několika týdny. „Už byl v dezolátním stavu, když přišly deště, nezřídka nám to tento konec obce vyplavily. Silničáři vytrhali skruže, kompletně se změní rádius mostku. I s římsami bude mít dvanáct a půl metru,“ popsala Blanářová před časem s tím, že hotovo mělo být konce září letošního roku.

Objíždění je tady stále možné, ale komplikované. „Nikomu se přitom nic nestalo, nemáme žádné zranění. Alespoň v tomto ohledu to je v pořádku,“ dodal Olšák.