Ve světě celebrit začínal svým amatérským časopisem Fanny, když mu bylo šestnáct. To ještě žil s rodiči v Morkůvkách.
„Sledovat životy slavných mě baví, nedokážu si představit, že bych dělal něco jiného,“ vysvětluje, co ho na práci s celebritami tak láká.
Časopis o zahraničních hvězdách a seriálech psal v podstatě na koleně zatím co studoval na břeclavské průmyslovce. „Vstával jsem v pět a chodil spát až pozdě po půlnoci, abych všechno stihl,“ vzpomíná na náročné časy.

Začátky své kariéry si Franzki spojuje s časopisem Bravo a deníkem Rovnost. Při práci pro Bravo ho chytla éra fan clubů. Založil se svými přáteli fan club populárních amerických seriálů typu Beverly Hills, Merlose Place a Pobřežní hlídka. Díky tomu se dokonce setkal, když mu bylo osmnáct, s Davidem Hasselhoffem v bývalé pražské restauraci Plannet Hollywood. „Ani jsem nebyl moc nervózní,“ odpovídá překvapivě na dotaz, jak se tehdy cítil.

Před sedmi lety zakotvil u časopisu Seriál, který pak ale přestal vycházet. Půl roku se nic nedělo. Konečně ho oslovila bývalá spolupracovnice Alice Mackeová. „Vznikal tehdy nový televizní časopis TVstar a Alice mi nabídla spolupráci. Do redakce jsem nastoupil předloni v září a pracuji tam do teď. Je tam skvělý tým lidí, se kterým se podílím také na tvorbě časopisů TVmini a TV Magazín.“

V současné době Tom Franzki chystá především profily zahraničních mega star a čas od času dělá rozhovory s českými celebritami. „Například příští týden se chystám na Ester Janečkovou z Pošty pro tebe.