Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto spojení firem povolil. Rozhodnutí již nabylo právní moci. Mluvčí nového majitele Andrej Čírtek už před časem slíbil, že pracovní místa i výroba zůstane ve Frutě zachována.

„Fruta Podivín se prodává jako podnik za plného provozu, smlouvy se zaměstnanci společnosti proto zůstávají nedotčeny,“ oznámily společně obě firmy v únoru.

Společnost CE FMCG je součástí podnikatelské skupiny kontrolované společností CE Industries, která působí v České republice. Konkrétně se zabývá výrobou spotřební chemie a čisticích prostředků pro profesionální využití i pro domácnosti.

Fruta Podivín. Ilustrační foto.
Fruta Podivín mění majitele. Slibuje zachování výroby i pracovních míst

Ve svém portfoliu má však i výrobu cereálních nápojů, kakaa a mletých obilovin nebo výroby sladidla z kořene čekanky a dále distribuci a prodej výrobků zdravé výživy společně s provozováním e-shopu.

Potravinářský podnik Fruta sídlící na Břeclavsku je aktivní především v oblasti výroby marmelád, džemů, povidel a kojenecké výživy na ovocném a zeleninovém základě.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Krápníkovou jeskyni pod lednickým zámkem obsadili amoniti

Zdroj: Iva Haghofer