„Poděkovali jim za jejich osobní obětavost při zajišťování bezpečnosti spoluobčanů formou prevence, ale i při zásazích při požárech, dopravních nehodách a krizových situacích spojených s poskytováním neodkladné první pomoci a se záchranou lidského života," uvedl mluvčí krajského úřadu Jiří Klement.

Například pro Hasila jde o druhou medaili, kterou za službu u dobrovolníků získal. „Po bronzové jsem teď dostal stříbrnou. Tím, že tam byl i prezident republiky, to bylo samozřejmě zajímavější. Vážím si toho. Je to velké ocenění, stejně tak si ale vážím každého poděkování, které se k nám dostane od lidí. Mám opravdu radost, když se ozve například starosta sousední obce, kde jsme zasahovali," vyprávěl Hasil.

U hasičů je od roku 1996, ve Velkých Pavlovicích nastoupil o čtyři roky později. Zároveň tam pracuje jako městský policista. Společně s Gálem a Hrdličkou, jenž pro změnu vede strážníky v Břeclavi, převzal medaili ve Vyškově. Politici spolu s nimi ocenili další dvě desítky hasičů a záchranářů.