„Byly jsme tady pokaždé. Odkud vyplynul název našeho týmu? Víte, že ani nevím. Holky ho zkrátka vymyslely. S filmem to nic společného ale nemá," říkala Anna Mlátilíková z party říkající si Ženy v pokušení.

Rozhodly se pro takzvanou kotlíkovou variantu, v níž se přidávání ingrediencí rozhodně nebály. „Máme tam hovězí i vepřové maso. Přidaly jsme i klobásku, slaninu, brambory, houby, zeleninu, cibule, česnek a koření," vyjmenovala Mlátilíková.

Správný guláš by podle ní měl být alespoň trochu ostřejší. „Ten náš je pikantnější, ale ne zase moc," podotýká mladá žena s úsměvem. Měla dobrou náladu. Jejich „vzorek" byl nakonec nejchutnější ze všech.

Do soutěže o nejlepší chuť tradičního jídla se kromě ní a jejích kamarádek ale přihlásili také lidé z tamní školy, hasiči nebo parta z obecního úřadu. Všichni však měli jedno společné: všude bylo plno. „Zvolili jsme hovězí variantu. Myslíme si, že hovězí guláš je zkrátka nejlepší. Nevymýšlíme nic extra, sázíme na klasiku. Musí tam být hodně cibule, ta je nejdůležitější, a hodně masa. Mělo by to být jedna ku jedné," vyprávěla zase Věra Svobodová.

Do soutěže se s kolegy přihlásila zejména díky zábavě. Přesto… „Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom se dobře umístili. Důležité ovšem je, aby se lidé pobavili. Je dobře, že vyšlo počasí, jinak by se program musel asi posunout," doplnila Svobodová.