„V kotlích amatérští i profesionální kuchaři nejen z České republiky, ale i Slovenska, Maďarska, Polska nebo Rakouska přímo před zraky návštěvníků a konzumentů navaří kolem čtyř tisíc porcí národních pochoutek," odhadoval ředitel festivalu Josef Ševčík.

K ochutnání budou v areálu mikulovského hotelu Zámeček guláše jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův či mexický. Vařit přijedou například lékaři z Mistelbachu v bavorských krojích nebo Poláci v goralských krojích. Vařečky se ale v Mikulově premiérově chytnou také Napoleonovi vojáci od Slavkova.

„Pod kotli soutěžní týmy škrtnou už ráno v osm hodin. Odborná komise pak bude v poledne hodnotit nejenom chuť, křehkost a konzistenci každého z gulášů, ale také design stánku a náladu týmu," přiblížil Ševčík, co všechno bude rozhodovat o úspěchu.

Gúlání sudu o titul

Vyhodnocení a předání cen nejlepším kuchařům je plánováno na sedmou hodinu v podvečer. I letos se bude v Mikulově udělovat Řád zlaté vařečky. Opět poteče víno z kašny a program doplní několik dalších soutěží. Svou výdrž poměří například největší jedlíci a odvážlivci budou „gúlat" sudy na čas.

„Gúlání sudu na čas je naší specialitou a je zařazeno jako mistrovství České republiky," usmíval se ředitel festivalu. Letošní klání vypukne ve tři hodiny odpoledne.

Návštěvníci ale nebudou v sobotu v Mikulově chutnat jenom guláše, ale i první letošní vína. Součástí festivalu je totiž také košt mladých vín ročníku 2013 pod ochrannou známkou Moravské božolé.

O dobrou náladu se před hotelem postará také cimbálová muzika Eliška, která bude v sobotu odpoledne hrát u moravského sklepa. Chybět ovšem nebude ani country kapela či skupina Ščamba, která zahraje večer. Pálavský gulášfest zakončí ohňostroj.

Poprvé se kulinářské klání konalo v Mikulově v roce 2008. Tehdy guláš před hotelem vařily kuchařské týmy v patnácti kotlích.