Jídelna je v plánu v prostorách bývalých lahůdek vzdálených od školy asi dvacet metrů. Jídlo mají vařit kuchařky na menze průmyslové školy a dovážet jej. „Určitě by to pro naši školu bylo velké plus, ještě to ale není na sto procent," řekla Krutáková s tím, že zatím má předběžný příslib.

Fašankové veselí se vrátilo do Moravského Žižkova.
Moravský Žižkov oslavil fašank. Výtěžek poslal Žižkovjánek na pomoc Ukrajině

Některým gymnazistům vadí u budovy menzy průmyslové školy delší vzdálenost, kterou musí ujít. Od gymnázia je přes kilometr daleko. „Na průmyslovku jsem chodívala nerada, protože byla daleko. Raději jsem si dala jídlo doma,“ popsala bývalá studentka Kateřina Hrabalová.

Vznik nové jídelny žáci vítají. „Bude to kousek a oběd nebude stát tolik, co stojí normálně ve městě. Jsem jen zvědavá, jak mi tam bude chutnat,“ svěřila se studentka druhého ročníku Valerie Janovíčková.

Nová jídelna břeclavského gymnázia:

nynější situace: obědy v menze břeclavské průmyslovky

připravovaná varianta: nové místo v sousedství gymnázia

nynější stav: předběžný souhlas, škola musí dodat všechny podklady

Původní plán byl, že si tam žáci pro oběd poprvé přijdou už začátkem příštího školního roku, ale nakonec má proměna zdržení. Podle břeclavského místostarosty Richarda Zemánka škola nyní musí přichystat všechny potřebné podklady. Tedy hlavně projekt a rozpočet. „Poté můžeme jídelnu zahrnout do rozpočtu Jihomoravského kraje, který je zřizovatelem gymnázia,“ uvedl Zemánek, jenž je zároveň předseda krajského výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost.

Vlastníkem budovy, kde má jídelna vzniknout, je město Břeclav. „Budovu pronajmeme za rozumné peníze kraji, ten jídelnu vybaví a zajistí vše potřebné," nastínil Zemánek.

ŠIMON HERMAN