Prostory mikulovského zámku ukazují to nejlepší z výtvarných prácí gymnazistů. Výstava potrvá do konce června. Představitelé řádu Piaristů z celé Evropy se se studenty a učiteli gymnázia setkali už v pátek.

Turnaje ve volejbale, malé kopané a přehazované se uskuteční šestnáctého. června. Sportovního dne se zúčastní zástupci gymnázií Mikulov, Břeclav, Hustopeče, Velké Pavlovice, Klobouky a Gymnázia Janka Matúšky ze slovenské Galanty.

„Startujeme o půl deváté, v městské i gymnaziální tělocvičně a na hřišti Tělovýchovné jednoty Pálava Mikulov. Vítáme každého, kdo přijde fandit svým favoritům,“ pozval veřejnost zástupce ředitele mikulovského gymnázia Jiří Souchop.

Na sportovní klání naváže hned druhý den poznávací soutěž družstev z partnerských škol. Tématem bude mikulovská historie a ochrana přírody. Kdo se nezapojí do hry, zúčastní se projektového dne v Purkyňově sále, který vyzdvihne nejlepší studentské práce za uplynulý školní rok.

Odpoledne pak na prvním nádvoří odstartuje Gymplfest – tradiční plejáda hudebních vystoupení. „Představí se Gaudium, několik studentských kapel, hosté z Galanty i profesionální skupiny jako třeba Větry z jihu. Moderování se ujme Zina Plchová z České televize,“ prozradil Souchop. Program začne v patnáct hodin, vstupné je padesát korun.

U příležitosti oslav uspořádá vědecko-populární přednášky pro veřejnost klub skeptiků Sisyfos. Oskar Andrysek pohovoří o roli psychiky při onkologické léčbě, Jiří Heřt se bude věnovat magnetickému smyslu živočichů a Jiří Grygar tématu UFO. „Zveme v sobotu osmnáctého června do Purkyňova sálu gymnázia. Začínáme ve čtrnáct hodin, vstupné je dobrovolné,“ upřesnil Karel Pavlů.

Tečku za oslavami udělá gymnázium po prázdninách. Za přítomnosti starosty Mikulova, poslanců Parlamentu České republiky, členů Jihomoravského kraje a sponzorů se čtyřiadvacátého září sejdou bývalí absolventi školy. „Čeká na ně prohlídka budovy, kulturní program a almanach, který nahlíží do posledních deseti let života školy,“ řekl Souchop.