I po zvolení do horní komory parlamentu totiž zůstal předsedou Zemědělského družstva Sedlec. Nadále také stojí v čele statutárního orgánu Okresní Agrární komory Břeclav. A je i členem správní rady Národního vinařského centra. „V družstvu jsem jen v pondělí na několik hodin. Mám mandátní smlouvu právě ve vztahu k počtu odpracovaných hodin. Plat předsedy jsem přenechal místopředsedovi představenstva Ctiradu Králíkovi. Můj výdělek nepřekročí deset tisíc korun měsíčně,“ uvádí v reakci na dotaz Břeclavského deníku Hajda.


Ve správní radě Národního vinařského centra, která zasedá jednou za tři měsíce, sedí podle svých slov dobrovolně a bez nároku na odměnu. Také předsednická funkce v Okresní agrární komoře je podle něj jen čestná. „Nic za to neberu, výkonným pracovníkem je místopředseda představenstva Antonín Osička. Přicházím, jen když zavolají, že mám něco pomoct řešit,“ podotýká senátor zvolený za sociální demokracii.


Jak tvrdí, všechny peníze, které vydělá v sedleckém družstvu, rozdá. „Na Břecklavsku sponzoruji nejrůznější aktivity. Teď jsem například podpořil mezinárodní výstavu vín v Hustopečích. Přispívám na různé folklórní slavnosti, ženskému sboru v Mikulově jsem dal peníze na nové kroje. Sponzoruji i některé sportovní akce nebo třeba zvu důchodce na své náklady do senátu,“ vypočítává.


Odměny se zřekl i jako člen obecního zastupitelstva v Pavlově. A to ve prospěch nemocných dětí v mikulovském Biliculu. „Já mám svědomí čisté. Na nejrůznější sponzorské akce dávám i část senátorského platu,“ prohlašuje Hajda.


V družstvu, které dlouhá léta vedl, správní radě Národního vinařského centra ani okresní agrární komoře končit nehodlá. „Domnívám se, že je naopak tlak ze strany agrární komory a vinařů, abych ty funkce dál vykonával. Není to zase tolik času. Navíc chci být v kontaktu s voliči. A já v senátu zastupuji hlavně zemědělce a venkov,“ říká.

Pro více informací klikněte na: