Staré recepty, které si podle organizátorů soutěže zaslouží návrat na jídelní lístky, musí zájemci přihlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.hustopecskachasa.cz, nebo poštou na adresu Hustopečská chasa, Polní 5, 693 01 Hustopeče.

Nejlepší recepty, které vyhodnotí odborník na tradiční moravskou gastronomii Mirek Horák, čeká odměna a zařazení do kuchařky. „Nápad sebrat recepty a vydat kuchařku vznikl zcela spontánně při přípravě projektu, který je zacílen na udržení místních tradic," uvedl jeden z organizátorů Miroslav Prchal.

Podle něj se právě gastronomie s tradicí snoubí. „Bylo nám líto, že dnes kdejaké malé dítě dokáže skoro zpaměti objednat anglickým zaklínadlem v řetězci fastfoodů, ale například přesňáky, šumajstr, pyry, pirohy, guliváry nebo kedlubnové zelí už si dnes pamatuje málokdo a jaké to byly dobroty, které babičky vařily," mínil Prchal.

Celá soutěž vyvrcholí koncem listopadu a následně v prosinci oceněním nejlepších receptů a představením nové knihy Kuchařka tradičních receptů hanáckého Slovácka,

Pravidla soutěže, harmonogram a další informace naleznou lidé na webových stránkách www.hustopecskachasa.cz